MENU

Léto na Lipně

Pokud máte rádi Jižní Čechy a oblast Šumavy, bude pro Vám letní dovolená ve Frymburku u Lipna určitě líbit. Léto na Lipně nabízí celou řadu možností jak pro aktivní, tak pro plně relaxační dovolenou.

Vodní sporty a koupání

V létě můžete prožít bezpočet příjemných, ale také velmi vzrušujících okamžiků při vodních sportech jako je windsufring, jachting nebo stále populárnější kiteboarding. Lipno jako největší vodní plocha v České republice pro ně nabízí ty nejlepší podmínky. Nebo můžete jen relaxovat na některé z mnoha lipenských pláží. Místní písčitá pláž je od hotelu vzdálena necelých 500 m a poskytuje veškeré zázemí - sprchy, toalety, dětské hřiště, půjčovnu lodiček a šlapadel i občerstvení. Po jezeře se můžete projet parníkem, na šlapadle, plachetnici nebo na loďce s motorem. Příznivci vodácké turistiky si mohou vybrat z několika tras na horním nebo dolním toku Vltavy. Stojaté vody Lipenského jezera a také horní tok řeky Vltavy, poskytují bohaté možnosti rybaření, pro rybáře máme připravenou pramici.

Cyklistika u Lipna

Široká nabídka na Vás však čeká také "na souši". Na jaře, v létě a na podzim se můžete vydat na výlety do okolí - pešky nebo na kole – v okolí je k dispozici dostatek značených turistických tras i cyklotras.
Cyklostezky v okolí Lipna ideálně propojují klidnou přírodní oblast pravého břehu jezera s levým, který je vybaven kvalitním zázemím a službami, jež uspokojí i velmi náročné návštěvníky.

Cyklotrasy se spojují na začátku a na konci Lipna a prostřednictvím tří lipenských převozů a šesti hraničních přechodů jsou napojeny na sousední rakouské cyklotrasy.

Cyklo - výhody pro hosty našeho hotelu:

  • Prodej cyklomap přímo na recepci.
  • Servis a půjčovna je 50 m od hotelu.
  • Kola vám přes noc uschováme v garáži
  • Půjčíme Vám základní nářadí i lékárničku
  • Není nic příjemnějšího po dni stráveném na kole než relaxace v bazénu, vířivce nebo při masáži.
  • Cyklostezka č. 33 prochází přímo Frymburkem.

Singletrail

Ve Frymburku můžete zkusit i singletrail. Jedná se o okruh s umělým i přírodním singletrailem, který se dá zkombinovat s lesními cestami na hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem.
Singletrail ve Frymburku je postaven tak, aby byl sjízdný pro všechny. Užijí si na něm děti, které umí brzdit a ovládat kolo v terénu, příležitostní cyklisté na běžném horském kole, ale i zkušení bikeři, kteří si zde najdou velké množství skoků. Vstup je zdarma a trasy nejsou určeny pro chodce, koně či motorky.

Podrobnější informace včetně fotek naleznete zde.

Inline bruslení a nordic walking

V poslední době je na Lipensku stále oblíbenější nordic walking (hole Vám půjčíme zdarma v recepci hotelu) a inline bruslení. Jezerni cyklo/inline stezka vede přímo podél jezera a spojuje Frymburk a Lipno, pokračuje za lipenskou hrází a vede až do Přední Výtoně. Z Přední Výtoně se po nefrekventované asfaltce dostanete na Frýdavu, kde stačí nasednout na převoz a ten vás doveze už do Frymburku.

Sportovci tak mají možnost projet podél břehu Lipna - jak na kole tak i inline bruslích - a kochat se výhledem na vodní plochu Lipna - největší vodní nádrže v Čechách. Tento úsek je převážně rovný, proto je vhodný pro začátečníky i rodiny s dětmi.

Hrady a zámky

Jihočeský kraj patří k regionům největším počtem kulturních památek.  Jsou mezi nimi proslulé hrady a zámky v Hluboké nad Vltavou, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně a další místa, která stojí za to vidět.

Další zajímavé aktivity v okolí

Pokud se rozhodujete, kam v létě vyrazit na výlet, nebo kde sehnat sportovní vybavení, rezervovat projížďku parníkem, sjezd Vltavy či navštívit nějakou kulturní památku Jižních Čech, rádi Vám poradíme na recepci hotelu Maxant.

DOPORUČENÉ POBYTY

Speciální nabídka