MENU

Léto na Lipně

Pokud máte rádi Jižní Čechy a oblast Šumavy, bude pro Vám letní dovolená ve Frymburku u Lipna určitě líbit. Léto na Lipně nabízí celou řadu možností jak pro aktivní, tak pro plně relaxační dovolenou.

Vodní sporty a koupání

V létě můžete prožít bezpočet příjemných, ale také velmi vzrušujících okamžiků při vodních sportech jako je windsufring, jachting nebo stále populárnější kiteboarding. Lipno jako největší vodní plocha v České republice pro ně nabízí ty nejlepší podmínky. Nebo můžete jen relaxovat na některé z mnoha lipenských pláží. Místní písčitá pláž je od hotelu vzdálena necelých 500 m a poskytuje veškeré zázemí - sprchy, toalety, dětské hřiště, půjčovnu lodiček a šlapadel i občerstvení. Po jezeře se můžete projet parníkem, na šlapadle, plachetnici nebo na loďce s motorem. Příznivci vodácké turistiky si mohou vybrat z několika tras na horním nebo dolním toku Vltavy. Stojaté vody Lipenského jezera a také horní tok řeky Vltavy, poskytují bohaté možnosti rybaření, pro rybáře máme připravenou pramici.

Cyklistika u Lipna

Široká nabídka na Vás však čeká také "na souši". Na jaře, v létě a na podzim se můžete vydat na výlety do okolí - pešky nebo na kole – v okolí je k dispozici dostatek značených turistických tras i cyklotras.
Cyklostezky v okolí Lipna ideálně propojují klidnou přírodní oblast pravého břehu jezera s levým, který je vybaven kvalitním zázemím a službami, jež uspokojí i velmi náročné návštěvníky.

Cyklotrasy se spojují na začátku a na konci Lipna a prostřednictvím tří lipenských převozů a šesti hraničních přechodů jsou napojeny na sousední rakouské cyklotrasy.

Cyklo - výhody pro hosty našeho hotelu:

  • Prodej cyklomap přímo na recepci.
  • Servis a půjčovna je 50 m od hotelu.
  • Kola vám přes noc uschováme v garáži
  • Půjčíme Vám základní nářadí i lékárničku
  • Není nic příjemnějšího po dni stráveném na kole než relaxace v bazénu, vířivce nebo při masáži.
  • Cyklostezka č. 33 prochází přímo Frymburkem.

Singletrail

Ve Frymburku můžete zkusit i singletrail. Jedná se o okruh s umělým i přírodním singletrailem, který se dá zkombinovat s lesními cestami na hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem.
Singletrail ve Frymburku je postaven tak, aby byl sjízdný pro všechny. Užijí si na něm děti, které umí brzdit a ovládat kolo v terénu, příležitostní cyklisté na běžném horském kole, ale i zkušení bikeři, kteří si zde najdou velké množství skoků. Vstup je zdarma a trasy nejsou určeny pro chodce, koně či motorky.

Podrobnější informace včetně fotek naleznete zde.

Inline bruslení a nordic walking

V poslední době je na Lipensku stále oblíbenější nordic walking (hole Vám půjčíme zdarma v recepci hotelu) a inline bruslení. Jezerni cyklo/inline stezka vede přímo podél jezera a spojuje Frymburk a Lipno, pokračuje za lipenskou hrází a vede až do Přední Výtoně. Z Přední Výtoně se po nefrekventované asfaltce dostanete na Frýdavu, kde stačí nasednout na převoz a ten vás doveze už do Frymburku.

Sportovci tak mají možnost projet podél břehu Lipna - jak na kole tak i inline bruslích - a kochat se výhledem na vodní plochu Lipna - největší vodní nádrže v Čechách. Tento úsek je převážně rovný, proto je vhodný pro začátečníky i rodiny s dětmi.

Hrady a zámky

Jihočeský kraj patří k regionům největším počtem kulturních památek.  Jsou mezi nimi proslulé hrady a zámky v Hluboké nad Vltavou, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně a další místa, která stojí za to vidět.

Další zajímavé aktivity v okolí

Pokud se rozhodujete, kam v létě vyrazit na výlet, nebo kde sehnat sportovní vybavení, rezervovat projížďku parníkem, sjezd Vltavy či navštívit nějakou kulturní památku Jižních Čech, rádi Vám poradíme na recepci hotelu Maxant.

DOPORUČENÉ POBYTY