MENU

Sauna & pára

Finská sauna

Sauna je známa svými blahodárnými účinky na zdraví člověka a působí preventivně proti nachlazení, chřipce a dalším nemocem. Sauna Frymburk na vás čeká, tak si přijeďte užít ničím nerušený klid a relaxaci na těle i duši.

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek. Během jednoho pobytu v sauně se spálí až 300 KJ. Aby byla v sauně zaručena optimální teplota (95 - 98°C), musí být zapnuta minimálně 30 minut před požadovaným termínem. Prosíme tedy o včasnou rezervaci. V sauně je umístěn ochlazovací sprchový kout, kde kromě masážní sprchy najdete i sprchu mlžnou a vodopádovou.

Cena

  • Saunu mohou  zároveň využívat maximálně dvě osoby.
  • Cena: 1000,- / max. 2 osoby / 1 hodina

Infrasauna

Kromě klasické sauny nabízíme také využití infrasauny. Tato wellness procedura je vhodná nejen k běžnému saunování, ale i při prevenci, léčbě a rehabilitaci.

Infrasaunu mohou používat při nižší teplotě i lidé se zdravotními problémy, jako jsou kardiaci nebo astmatici. Napomáhá při léčbě revmatismu, artritidě, akné, insomnie, onemocnění uší, bolesti v krku a ekzémů. Při použití infrasauny jste oblečeni v plavkách. Doporučujeme spojit pobyt v infrasauně s klasickou masáží, resp. předehřát svaly před masáží.

Parní sauna

Parní sauna má prokazatelné účinky na lidský organismus. Mimo účinků na fyzické zdraví také pomáhá odbourávat stres a navozuje pocit vnitřního uvolnění. Využívání parní sauny čistí a omlazuje pleť, zmírňuje celulitidu a snižuje nadváhu.

Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje maximálně 60 ° C při až 100% vlhkosti, je její nižší zátěž organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé se zdravotními problémy, kvůli kterým nemohou jít do sauny klasické.

 

Infrakabina společně s párou a s bazénem jsou již zahrnuty v ceně ubytování  ve Frymburku a hosté mohou tyto služby využívat během jejich provozní doby neomezeně.