MENU

Stezka Korunami Stromů

O stezce

Dne 20. 7. 2012 přijel tehdejší prezident Klaus do jižních Čech otevřít zbrusu novou rozhlednu na Kramolíně. Stezka je zcela originální a unikátní vyhlídka a nabízí svým zájemcům skvělý zážitek, totiž nejen procházku v korunách stromů.
Součástí unikátní nové Stezky v korunách stromů Šumava je i nejdelší suchý tobogán v Česku (52 metrů). Novou rozhlednu na Lipně projektoval architekt Josef Stöger, který je také tvůrcem obdobné rozhledny a stezky korunami stromů v Německu, konkrétně v Bavorsku.
Součástí Stezky jsou i interaktivní vzdělávací prvky, které a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Pro děti, ale i dospělé, potažmo pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství a trochu adrenalinu, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů nad zemí.
Stezka je zakončena 40 metrů vysokou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem a zároveň je kompletně bezbariérová.

Výhledy

Tato stezka ve stromech je dlouhá 675 metrů a na jejím konci čeká návštěvníky 40 metrů vysoká rozhledna, která poskytuje překrásné výhledy na Lipno a Novohradské hory a nejen koruny šumavských stromů. Nejen procházka v korunách stromů, ale také různé adrenalinové zážitky mohou být součástí vašeho výletu na Kramolín – vedle sešupu tobogánem se můžete na stezce projít po jištěných provazových mostech.

Procházku v korunách stromů si vychutná téměř kdokoli, stezka je totiž bezbariérová a je uzpůsobena pro kočárky, vozíčky i pro lyžaře (na běžkách se dostanete až ke stezce). Bezbariérový je také výstup až do posledního patra, které se nachází ve výšce 40 metrů.

Na vrchol Kramolína se můžete dostat jak pěšky, tak lze využít lanovku či speciální autobus (pořídíte jednosměrnou i obousměrnou jízdenku).