MENU

Zimní dovolená na Lipně - užijte si lyžování i wellness!

Zima na Lipně je kouzelná. At' už přijedete na Lipno za lyžováním, bruslením nebo běžkováním určitě si Vaší zimní dovolenou na Lipně užijete.

Běžkování

V úseku mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem je v případě vhodných sněhových podmínek pravidelně strojově upravováno téměř 40 km běžkařských tratí pro klasické běžkování i bruslení na běžkách. Zdejší specialitou je okruh na zamrzlém Lipně, který je ideální pro odpolední nenáročný výlet na běžkách po Šumavě. Využijte našeho ubytování u Lipna nad Vltavou v centru Frymburka a užijte si blízkost běžkařských a bruslařských tras. Tak hurá na běžky na Lipno!

Běžkařský ráj na Šumavě v areálu Schöneben – Hochficht

Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází v příznivé nadmořské výšce okolo 1000 m.n.m. jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop.

Bruslení na Lipně 

Během zimní dovolené na Vás čeká při příznivém počasí zamrzlá hladina jezera Lipno – ideální na bruslení. Jakmile síla ledu dosáhne 18 cm, je technicky upravován přes 11 km dlouhý a 6 m široký bruslařský okruh, který spojuje obce Lipno nad Vltavou a Frymburk a poskytuje možnost se na bruslích přímo vyřádit.

V roce 2008 byla tato bruslařská dráha oficiálně zapsaná do České knihy rekordů. Po trase potkáte několik ledových barů, u kterých se můžete občerstvit.

Lyžování na Lipně

V blízkosti hotelu se nachází hned dvě lyžařská střediska – menší rodinný skipark Frymburk (500 m) a lyžařský areál Lipno (6 km).
O něco dále pak rakouská střediska Sternstein (cca. 35) a Hochficht (cca. 60 km).
Využijte našeho ubytování u Lipna nad Vltavou a užijte si lyžování plnými doušky.

 

 

Ski bus

Do skiareálu Lipno a Skiparku Frymburk se snadno dopravíte skibusem, který jede přímo od hotelu! 

Jízdní řád najdete zde:

Další zimní aktivity

  • Bobová dráha Lipno - jedinečný adrenalinový zážitek Vás čeká na celoročně otevřené bobové dráze.
  • Stezka korunami stromů - Stezka korunami stromů je dlouhá 675 metrů a na jejím konci čeká návštěvníky 40 metrů vysoká rozhledna, která poskytuje překrásné výhledy na Lipno a Novohradské hory. Stezka je otevřena celoročně.

Po dni stráveném na lyžích určitě rádi využijete našeho wellness centra s bazénem.

Lyžování na Lipně výhodněji

I letos si můžete na recepci zakoupit průvodce Grenzgenial, díky kterému můžete lyžovat v okolí Lipně výhodněji.

Průvodce stojí 200,- a můžete si vybrat mezi tišteným průvodcem nebo aplikací pro chytré telefony.

Zde je přehled TOP zimních výhod:

Skiareál Hochficht - novinka!
• Rodinná či skupinová sleva 15 € na čtyři 1denní skipasy. Při jednorázovém zakoupení 4 jednodenních skipasů v kombinaci: 4 x dospělí nebo 2 x dospělí + 2 x JUKI Vám bude odečteno 15 € z celkového účtu. Platnost ve dnech Po - Pá celou sezónu kromě období 27.12.2018 - 06.01.2019
Skiareál Sternstein
• 1+1 zdarma - celodenní skipas pro 2. osobu zdarma. (Jedna osoba platí, druhá lyžuje celý den zdarma). Úspora 30,00 €. Sleva platí celou zimní sezónu 2018/19 ve dnech PO - ČT. Sleva neplatí v obdobích 21.12.2018 - 6.1.2019 a 18.2. - 24.2.2019.
Skipark Frymburk
• 1+1 zdarma - celodenní nebo večerní skipas pro 2. osobu zdarma. Ušetříte až 500 Kč. Sleva platí od 1.1. do 31.3.2019 ve dnech PONDĚLÍ - PÁTEK.
Lyžařská škola ve Skiparku Frymburk (tato sleva je k dispozici pouze v mobilní aplikaci!)
• 1+1 zdarma - privátní výuka pro 2. osobu zdarma. Úspora až 1 200 Kč. Při zakoupení privátní výuky jednou osobou na 1 nebo 2 hodiny má druhá osoba privátní výuku ve stejné hodnotě zdarma.
Lyžařské půjčovny Lipno Centrum (Lipno nad Vltavou, Frymburk)
• 1+1 zapůjčení lyžařského/snb/běžeckého setu na 1 a více dní zdarma. Sleva neplatí od 21.12.2018 - 06.01.2019 a 01.02. - 10.03.2019.
• 1+1 zapůjčení bruslí na 1 a více dní zdarma. Sleva platí bez omezení.
• 1+1 servis lyží/snb/běžek/broušení bruslí zdarma. Sleva platí bez omezení.
Půjčovna & Sport Řezáč (Frymburk – náměstí)
• 1+1 zdarma - zapůjčení sjezdových lyží/snowboardu/běžek/(možné vč. hůlek a obuvi)/bruslí pro 2. osobu zdarma. Sleva platí bez omezení.

DOPORUČENÉ POBYTY

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..