MENU

Zimní dovolená na Lipně - užijte si lyžování i wellness!

Zima na Lipně je kouzelná. At' už přijedete na Lipno za lyžováním, bruslením nebo běžkováním určitě si Vaší zimní dovolenou na Lipně užijete.

Běžkování

V úseku mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem je v případě vhodných sněhových podmínek pravidelně strojově upravováno téměř 40 km běžkařských tratí pro klasické běžkování i bruslení na běžkách. Zdejší specialitou je okruh na zamrzlém Lipně, který je ideální pro odpolední nenáročný výlet na běžkách po Šumavě. Využijte našeho ubytování u Lipna nad Vltavou v centru Frymburka a užijte si blízkost běžkařských a bruslařských tras. Tak hurá na běžky na Lipno!

Běžkařský ráj na Šumavě v areálu Schöneben – Hochficht

Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází v příznivé nadmořské výšce okolo 1000 m.n.m. jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop.

Bruslení na Lipně 

Během zimní dovolené na Vás čeká při příznivém počasí zamrzlá hladina jezera Lipno – ideální na bruslení. Jakmile síla ledu dosáhne 18 cm, je technicky upravován přes 11 km dlouhý a 6 m široký bruslařský okruh, který spojuje obce Lipno nad Vltavou a Frymburk a poskytuje možnost se na bruslích přímo vyřádit.

V roce 2008 byla tato bruslařská dráha oficiálně zapsaná do České knihy rekordů. Po trase potkáte několik ledových barů, u kterých se můžete občerstvit.

Lyžování na Lipně

V blízkosti hotelu se nachází hned dvě lyžařská střediska – menší rodinný park Frymburk 500 m) a lyžařský areál Lipno (6 km).
O něco dále pak rakouská střediska Sternstein (cca. 35) a Hochficht (cca. 60 km).
Využijte našeho ubytování u Lipna nad Vltavou a užijte si lyžování plnými doušky.

 

 

 

Další zimní aktivity

  • Bobová dráha Lipno - jedinečný adrenalinový zážitek Vás čeká na celoročně otevřené bobové dráze.
  • Stezka korunami stromů - Stezka korunami stromů je dlouhá 675 metrů a na jejím konci čeká návštěvníky 40 metrů vysoká rozhledna, která poskytuje překrásné výhledy na Lipno a Novohradské hory. Stezka je otevřena celoročně.
  • Po dni stráveném na lyžích určitě rádi využijete našeho wellness centra s bazénem.