Letní olympijský park na Lipně aneb Jižní Čechy olympijské 2016(5. – 21. srpna 2016)


Olympijské sporty nejsou jen pro úspěšné sportovce. Proč Lipno?

Lipenská přehrada bude letos patřit olympiádě. Jelikož se jedná o největší vodní plochu v Čechách a vodní plochy mají s olympijskými hrami co dočinění, rozhodli se organizátoři právě pro tuto lokalitu. V okolí Lipna je bohatě vybudovaná sportovní infrastruktura podporující nejen vodní sporty ale i bruslení, běhání, cyklistiku.Zároveň se na břehu Lipenské přehrady nachází více než kilometrová pláž s promenádou, marinou a tratí s divokou vodou pro kanoistiku. Dále si zde můžete užít bike park, fotbalové hřiště, atletický ovál a sportovní střelnice.

Kde všude se bude sportovat?

Sportovní areál Rio – Lipno se bude nacházet v osmi lokalitách. Jsou to Lipno nad Vltavou, to jsou Loučovice, Vyšší Brod, Přední Výtoň, Nová Pec, Horní Planá, Černá v Pošumaví a Frymburk.
Vstup do všech prostor parku bude zdarma.
Celá přehrada se promění v jedno velké sportoviště na celých 17 dní s možností vyzkoušet až 47 sportů a cyklistiku na okruhu 108 km. Těšit se můžete i na Olympijské a neolympijské sporty – Dětské olympijské tábory – Velkoplošné obrazovky, přenosy a telemosty z Ria – Koncerty a světelné show. Podrobný program naleznete zde: http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-rio-lipno-2016/program  .

Budu mít možnost sledovat přenosy z Ria?

Pokud vás zajímá sport spíše pasivně nebo budete chtít alespoň na dálku podpořit české sportovce, pak jistě neopovrhnete možností sledovat přímé přenosy rovnou z Ria. Na velkoplošných obrazovkách zde poběží přenosy ze sportovních klání českých sportovců. Spolu s telemosty budou obří obrazovky tvořit nezaměnitelnou atmosféru. Lipno bude v přímém spojení s Riem, kde budou soutěžit čeští sportovci. O své dojmy z předchozích olympiád se podělí úspěšní bývalí olympionici. V parku na Lipně se můžete osobně potkat s lyžařkou Katkou Neumannovou, fotbalistou Karlem Poborským, krasobruslařem Tomášem Vernerem nebo veslařem Václavem Chalupou.

Doprava s Jihočeskou jízdenkou JIKORD plus

Na Lipneskou přehradu se pohodlně dostanete všemi možnými prostředky, včetně lodí. Podrobné informace o možnostech dopravy naleznete zde: http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-rio-lipno-2016/doprava  . Skvělým způsobem, jak se dostat na Lipno s celou rodinu za minimální cenu je potom Jihočeská jízdenka Jikord plus. S ní můžete cestovat celých 24 hodin, o víkendech dva dospělí a tři děti za jendotnou cenu 250,-. Přes týden platí doklad na stejnou dobu za stejnou cenu pro jednoho dospělého a jedno dítě. Více informací o jízdence naleznete zde: http://www.jihoceskajizdenka.cz/ . 

Vstupné

Návštěvníci budou platit jen symbolické vstupné, abychom mohli z důvodu bezpečnosti regulovat kapacitu parků. Opět počítáme s tím, že děti a mládež do 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, senioři a místní obyvatelé budou mít vstup do parku zcela zdarma.

 

 

 


 

© Copyright 2015 Hotel Maxant.
Značka Hotel Maxant je registrovanou ochrannou známkou.

Produkce Alistra.cz. SEO stránek provádí společnost Alistra s.r.o.