Lipenská přehrada bude letos patřit olympiádě. Jelikož se jedná o největší vodní plochu v Čechách a vodní plochy mají s olympijskými hrami co dočinění, rozhodli se organizátoři právě pro tuto lokalitu. V okolí Lipna je bohatě vybudovaná sportovní infrastruktura podporující nejen vodní sporty ale i bruslení, běhání, cyklistiku. 

 


Zároveň se na břehu Lipenské přehrady nachází více než kilometrová pláž s promenádou, marinou a tratí s divokou vodou pro kanoistiku. Dále si zde můžete užít bike park, fotbalové hřiště, atletický ovál a sportovní střelnice.

Doprava

Na Lipneskou přehradu se pohodlně dostanete všemi možnými prostředky, včetně lodí. Podrobné informace o možnostech dopravy naleznete zde: http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-rio-lipno-2016/doprava .

Kde všude se bude sportovat?

Sportovní areál Rio – Lipno se bude nacházet v osmi lokalitách. Jsou to Lipno nad Vltavou, to jsou Loučovice, Vyšší Brod, Přední Výtoň, Nová Pec, Horní Planá, Černá v Pošumaví a Frymburk.

Vstupné do sportovišť

Vstup do všech prostor parku bude zdarma.

Na co se můžete těšit

Celá přehrada se promění v jedno velké sportoviště na celých 17 dní s možností vyzkoušet až 47 sportů a cyklistiku na okruhu 108 km. Těšit se můžete i na Olympijské a neolympijské sporty – Dětské olympijské tábory – Velkoplošné obrazovky, přenosy a telemosty z Ria – Koncerty a světelné show. Podrobný program naleznete zde: : http://www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-rio-lipno-2016/program .

Bude možnost sledovat přenosy z Ria?

Pokud vás zajímá sport pouze pasivně, pak jistě neopovrhnete možností sledovat přímé přenosy rovnou z Ria. Na velkoplošných obrazovkách zde poběží přenosy ze sportovních klání českých sportovců. Spolu s telemosty budou obří obrazovky tvořit nezaměnitelnou atmosféru.

 

 

 

 

© Copyright 2015 Hotel Maxant.
Značka Hotel Maxant je registrovanou ochrannou známkou.

Produkce Alistra.cz. SEO stránek provádí společnost Alistra s.r.o.